Polecane

sejfik.com

PayPal

PayPal

PayPal powstal w 1998 roku w USA, jego tworcy i zalozyciele to Elon Musk oraz Peter Thiel i Max Levchin.
Początkową funkcją PayPal byl transfer pieniędzy oparty na PDA (Personal Digital Assistant) i służyć mial tylko rozliczeniom pomiędzy użytkownikami.
Stworzenie internetowej witryny-serwisu tego dośc wygodnego systemu rozliczeń spopularyzowały go, powodując jego dynamiczny rozwój jako procesora wirtualnych platności.
W październiku 2000 roku PayPal został wykupiony przez największy internetowy serwis aukcyjny eBay i jako jego system rozliczeniowy został udostępniony około trzydziestu krajom, zdobywając coraz wiekszą popularnośc. Obecnie rozszerzył swoją dzialalnośc na około 60 państw.
W 2005 roku objąl usługami także Polskę, początkowo w mocno ograniczonej wersji.
Obecnie konta Polaków są w pełni funkcjonalne.
PayPal nie jest bankiem podlegającym prawu bankowemu, konta w nim nie są ubezpieczone jak w tradycyjnych bankach, ale PayPal ma własne zabezpieczenia.

PayPal oferuje:

  • bezpłatne konto
  • bezpłatne transakcje dla kont osobistych (za przewalutowanie pobiera 2,5%)
  • przyjazny interfejs
  • system poleconych (dzial Referrals)
  • umożliwia cofniecie transakcji

Podobnie jak w MoneyBookers, login - numer rachunku zastępuje tu adres e-mailowy.

Rejestracja jest prosta.

Załóż konto w serwisie PayPal i od razu zacznij przyjmować karty kredytowe.

Po wejściu na stronę należy wybrać rodzaj konta (osobiste - Personal Account, miesięczny limit wplywow 500 euro) i upewnić się, czy pod tekstem: Select the country or region where you live wybranym krajem jest kraj zamieszkania, w tym przypadku Poland. Jeśli nie, należy wybrać z listy i klikając w button Continue przejść do wypełnienia formularza.

Obecnie serwis PayPal dostępny jest w języku polskim.

* można nie wypelniać
** pytania do opcji przypominania hasła (np. miejsce urodzenia, własne czy ojca, nazwisko matki)

Kolejną czynnością jest akceptacja regulaminu i zaznaczenie Yes, po czym należy przepisać z zakratkowanego pola losowo wygenerowane znaki i zatwierdzić rejestrację klikając w przycisk Sign Up. Następna strona służy do weryfikacji konta przez wpisanie numeru swojej karty bankowej (bankomatowej, kredytowej), można to zrobić natychmiast, można odłożyć na później i klikając w button Cancel zakonczyć rejestrację.

Po pewnym czasie (czasem po kilku minutach, czasem dłużej) na podany adres e-mailowy przyjdzie e-mail Activate Your PayPal Account potwierdzający założenie konta. Aby je aktywować, należy zalogować się do serwisu PayPal.