Polecane

PustaMiska - akcja charytatywna

Partnerskie

Programy Partnerskie

Internet stał się nie tylko skarbnicą wiedzy i informacji ale także miejscem wciąż rozwijającego się biznesu. Jego nieodłączną częścią jest marketing, czyli promocja.
Ta wymaga ogromnych nakładów finansowych a często ma ograniczony zasięg. Aby zmniejszyć wydatki na promocje i trafić do większej ilości odbiorców, stworzono nowe narzędzie internetowego marketingu, Programy Partnerskie.

Program Partnerski to umowa o współpracy pomiędzy firmą sprzedającą towar/usługę a właścicielem strony www, który podejmuje się ich promocji.
Uczestnikiem tych programów może być praktycznie każdy, kto ma swoje witryny www. Jest to możliwość uzyskania dodatkowych dochodów, często dość sporych, jeśli strona jest popularna. Udział w jednym z programów nie wyklucza uczestnictwa w innym.

Uczestnictwo polega na promocji towaru bądĽ usług partnera w zamian za wynagrodzenie określone regulaminem programu.

Promocja polega na umieszczeniu na własnej stronie www oferty partnera. Najczęściej jest to banner lub link kierujący do jego produktu, a od ilości osób przez nie wchodzących na stronę partnera naliczane jest wynagrodzenie.

W zależności od rodzaju Programu partnerskiego premiowane są też dokonane przez odwiedzających zakupy, od ich wysokości można otrzymać prowizję, a także rejestracja nowych uczestników programu.

Programy Partnerskie (PP) można podzielić na trzy podstawowe grupy w zależności od rodzaju przyznawanej prowizji.

  • PPC - pay-per-click; za klikanie w banner/link
  • PPL - pay-per-lead; za czynności wykonane na stronie, np. wypełnienie ankiety
  • PPS - pay-per-sale; za zakup towaru/usługi przez skierowanego klienta

Część Programów Partnerskich łączy ze sobą te opcje, jest to oczywiście korzystniejsza oferta.
Najbardziej popularne Programy Partnerskie:

  • Allegro
  • E-Bay
  • Google Ad Sense
  • Helion

Oczywiście liczba jest o wiele większa a ich ilość stale wzrasta. Warto się nimi zainteresować, korzystnie jest w nich uczestniczyć, o ile traktuje się to poważnie, sumiennie i przestrzega zasad współpracy określonych regulaminem programu.
Dla zainteresowanych współpracą z Programami Partnerskimi powstał serwis: