Polecane

sejfik.com

Inwestycyjne

Systemy inwestycyjne

Innym sposobem zarabiania w internecie jest uczestnictwo w programach inwestycyjnych często bardzo ryzykownych, wykraczających poza dziedzinę GPTR, stąd tylko krótka wzmianka, odnotowująca fakt ich istnienia.
Programy inwestycyjne umożliwiają lokowanie kapitału w celu jego pomnożenia.

 • Forex (Foreign Exchange - FX) - OTC (Over The Counter;dosłownie "ponad ladą"; z pominięciem stałego miejsca operacji ) rynek obrotu walutami. Obrót odbywa się za pomocą łącz - internetu, telefonu, o każdej porze doby od poniedziałku do piątku. Kiedyś niedostępny dla zwykłego inwestora, z chwilą rozwoju internetu dostęp do niego ma praktycznie każdy.


 • Programy HYIP (High Yeld Investment Programs) - ryzykowne programy inwestycyjne, które w porównaniu z innymi programami inwestycyjnymi umożliwiają osiągnięcie większych zysków. Wymagają zdeponowania konkretnej kwoty pieniędzy, teoretycznie inwestują ją, a procent od zysku z inwestycji przez określony czas zasila konto inwestującego.
  Systemy HYIP można podzielic na Auto-Hyip i Manual-Hyip.
  W Auto-Hyip wypłata na konto odbywa się automatycznie, w Manual-Hyip wypłatę na konto przesyła ręcznie admin systemu.
  W niektórych Hyip'ach procent od zainwestowanych pieniędzy otrzymuje się w systemie "daily", czyli "codziennie" przez okresloną liczbę dni określony procent.
  Inne płacą (lub nie) w systemie "after", czyli "po" upływie określonego terminu kwotę całościową.
  Teoretycznie, bo nie ma na świecie poważnych instytucji finansowych, które byłyby w stanie i miały chęć zapewnić inwestorom takie stawki miesięcznego oprocentowania kapitału, by zysk z jego lokaty mógł zapewnić tym "wysokodochodowym programom inwestycyjnym" pokrycie zobowiązań. Niestety, większość tych programów to ponzi, gdzie zysk nie pochodzi z inwestycji lecz jedynie z wpłat kolejnych depozytów lub z "inwestowania" zgromadzonych depozytów w innych systemach podobnego typu i zwykle szybko się kończy. Zwykle ostatni uczestnicy sytemu stają się sponsorami założyciela i pierwszych z listy, a anonimowość w sieci nie pozwala na dochodzenie swoich praw pokrzywdzonym. Mimo tak wielkiego ryzyka znajdują się jednak zwolennicy tego typu zarabiania. Wypracowali sobie całe strategie inwestowania, mają dostęp do aktualnych informacji, śledzą rynek, kalkulują, inwestują pieniądze w te systemy i o ile znają metody ich działania, a są szybcy w reakcji, zarabiają. Dodatkowy zysk przewidziany z prostego systemu referencyjnego.


 • Programy buchmacherskie i zakłady sportowe, kasyna, gry liczbowe i inne. Obstawianie wyników sportowych czy gry hazardowe w Polsce dopiero od kilku lat są legalne. Znalazły jednak wielu zwolenników, a na polskim rynku pojawiły się firmy buchmacherskie. Ich oferty obejmują coraz większą liczbę dyscyplin sportowych, pojawiają się nowe kolektury, a w internecie wzrasta liczba serwisów buchmacherskich umożliwiających zakłady on-line.