Polecane

PustaMiska - akcja charytatywna

Banki

Banki

Wraz z rozwojem elektroniki wzrosło zapotrzebowanie na elektroniczne usługi.
Jedną z nich jest usługa bankowa.
Elektroniczna bankowość polega na udostępnieniu w prosty i bezpieczny sposób rachunku bankowego za pomocą elektronicznych urządzeń w jak najkrótszym czasie.
Korzystając z łączy telefonicznych, poprzez bankomaty, karty płatnicze i terminale POS aż do łączy internetowych można dziś dokonywać operacji bankowych.
Bankowość internetowa ułatwia życie.
Nie wychodząc z domu i nie spędzając czasu w kolejkach przed okienkami można odbierać i wysyłać pieniądze, sprawdzać stan swego konta, zlecać nowe usługi. Dodatkowym plusem jest niski zazwyczaj koszt dokonywania operacji.
Posiadanie kont w internetowych bankach stało się nieodzownym elementem zarządzania naszymi finansami.

W zależności od rodzaju oferty banki można podzielić na trzy grupy:

  • Bank oferujący konto elektroniczne i tradycyjne: chcąc mieć internetowy dostęp do konta trzeba założyć nowy rachunek, mimo posiadania tradycyjnego konta. Internet wtedy staje się wirtualnym oddziałem banku.
  • Bank oferujący dostęp do tego samego konta tradycyjnie i elektronicznie: nie musi się otwierać nowego konta, bank udostępnia możliwość dokonywania operacji łączem internetowym.
  • Bank wirtualny oferujący tylko konto z dostępem elektronicznym przez łącza elektroniczne.

Wybór wśród ofert polskich banków jest tak duży, że tu każdy getpaidowiec sam może skorzystać z najbardziej mu wygodnej opcji.
Jeśli chodzi o banki międzynarodowe, Polakom najbardziej przydatne i wygodne są trzy, czyli PayPal, E-Gold i Money Bookers.