Polecane

AyuWage Services - Get Paid to Visits Sites and Complete Surveys

 INFO

Listopad 2008

25.11.2008

CentrumBiznesu

 • Adminka CentrumBiznesu, jednego z programów CAT, poinformowała w admin-mailu o kolejnych zmianach i przedstawiła nowy regulamin.
  Kluczową kwestią jest wycofanie się Magdaleny z wcześniejszych, nie do końca przemyślanych decyzji o związaniu uczestników pisemną umową i uzależnieniu od niej wypłat.
  Znaczącym jest też określenie progu wypłaty na poziomie 20.00 PLN czyli nieco niższym, niż był zapowiadany (25.00 PLN).
  Niejasno natomiast przedstawia się sprawa zwrotu 20% zaliczki na poczet podatku, pobieranej z zarobku przy realizacji wypłat. Adminka prosi o kontakt osoby, którym te kwoty potrąciła, zamiast korzystając z listy wypłat dopisać je do kont bez potrzeby kontaktu.
  Wspomniany e-mail ze stusekundowym timerem miał wyjątkową jak na getpaid wartość, stanowiącą wyrównanie bonusu przyznawanego za rejestrację w systemie, do pozoiomu obowiązującego obecnie. Precedens w getpaidowym światku, biorąc pod uwagę ilość uczestników dość kosztowny.

MatrixMails

 • Z powodu zablokowania konta admin MatrixMails wycofuje e-gold z opcji płatności.
  W zamian w najbliższym czasie wprowadzony ma zostać AlertPay.

Net-Zarabianie

19.11.2008

ZielonyMail

 • Tak, jak można było się spodziewać, ZielonyMail pod dowództwem Pampersa ruszył pełną parą.
  Serwis powitał wszystkich niewymyślną, ale miłą oku nową szatą graficzną.
  Minimum 15.00 PLN i pięciopoziomowy system referencyjny pozostają bez zmian, znika wynagrodzenie punktowe, pojawia się PTP, zmieniają się opcje płatności.
  Jak zwykle przy takiej okazji nie zabrakło i krytykantów, którzy twierdzą, że program ten obecnie nie rożni się niczym od pozostałych programów Pampersa.
  Mają rację :-)
  Pomijając takie detale, jak inne minimum i wyjątkowo jak na te czasy korzystny system referencyjny - nie różni się i nie będzie się różnić, zwłaszcza pod względem wypłacalności.
  Wczoraj ruszyły już zaległe wypłaty, pierwsza tura objęła ponad dwadzieścia zleceń.

Dolarek

 • Po oddłużeniu CentrumBiznesu przyszła kolej na Dolarka.
  Jego właścicielka od końca października w czterech turach zrealizowała już kilkadziesiąt zaległych i bieżących zleceń.
  Konsekwencja i systematyczność Magdaleny w regulowaniu zaległości oraz wytrwałe dążenie do odzyskania dobrej opinii własnej i programów szczerze cieszy ich uczestników i sympatyków.

Net-Zarabianie

10.11.2008

ZielonyMail

 • Dobra wiadomość dla uczestników ZielonegoMaila.
  Program ma nowego właściciela, ale przedstawienie się należy do niego i zrobi to w niedługim czasie :-)
  Tymczasem warto podjąć aktywność, bo ZielonyMail znowu będzie programem dobrym i wypłacalnym.
  W serwisie już powraca do programów polecanych.

Net-Zarabianie

 • Osoby zainteresowane, które nie wzbraniają się przed czytaniem przydługich tekstów, w dziale Komentarze znajdą nowy artykuł "Grey market" dotyczący programów CAT

06.11.2008

Polski GPTR

 • W ostatnich dwóch latach zmorą klikaczy stały się niezliczone reklamy o zaniżonej wartości. Pomysł zaczerpnięty z anglojęzycznych programów, wzorowany na PTP, miał być rozszerzeniam oferty reklamowej. Zmodyfikowany z rodzimą fantazją (a może jednak bezmyślnością?) miał być strzałem w dziesiatkę.
  Rykoszetem oberwali wszyscy.
  • Uczestnicy programów, czyli klikacze katowani taką bezwartościową sieczką, którą serwują niemal wszystkie programy w sekcji "Kliki konkursowe" lub "Tanie kliki", a nierzadko w e-mailach, bo w programach nie ma możliwości wykluczenia przesyłki tych reklam.
  • Reklamodawcy, którzy kupując takie reklamy skuszeni ich niską ceną, nie biorą pod uwagę, że skuteczność bezmyślnie wyklikiwanej masówki jest niemal zerowa, a minimalny czas emisji, którego odbiorca nie ma obowiązku przekraczać, często nie dopuści nawet do wczytania się reklamowanej strony.
  • Admini programów, którym jakość przeszła w ilość do tego stopnia, że nie dostrzegają już potrzeby pozyskiwania poważniejszych reklamodawców - "Bo przecież jest w co klikać, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt linków".
  Z rozsądną inicjatywą wystąpila w ostatnim czasie grupa adminów wiodących polskich programów e-mailowych, działając w porozumieniu i zobowiąując się do ujednolicenia rodzaju i cen reklam emitowanych w sekcjach PTC.
  Według założeń, minimalna stawka dla klików PTC ma być zastrzeżona tylko do promowania PTP, natomiast wartość kliów dla zwykłych www nie powinna być niższa niż 0.25gr.
  Chciałoby się powiedzieć - nareszcie... i upatrywać szansy na godziwy zarobek, poszanowanie czasu klikacza oraz większą skuteczność reklam i zadowolenie reklamodawców.
  Czy jednak admini potrafią wytrwać w tym postanowieniu i działać konsekwentnie? Czy nie zniechęci ich nieuczciwa konkurencja?

Net-Zarabianie

03.11.2008

E-Gold

 • W październiku 2008 r. E-Gold Ltd. został zarejestrowany w FinCEN (Financial Crimes Enforcement Network; wydział Departamentu Skarbu USA) w celu uzyskania licencji.
  Konsekwencją jest aktualny (zapowiadany wcześniej) wymóg weryfikacji kont przez użytkowników i blokada wszelkich operacji na kontach do czasu ich weryfikacji.
  W wymaganiach tych nie byłoby niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że E-Gold żąda weryfikacji poprzez przesłanie NIPu (numer identyfikacji podatkowej), skanów dowodów tożsamości z fotografią oraz skanów rachunków z adresem, czyli kompletnych danych osobowych.
  Sporo osób do tych wymagań odnosi się sceptycznie i zastanawia się, czy jest sens poddawania się takiej weryfikacji.
  Słusznie, bo póki co - E-Gold jest jedynie procsorem płatniczym, nie licencjonowanym bankiem, a w przeszłości były już takie procesory, które znikając wraz z bazą danych nie zagwarantowały, że dane te nie trafiły w niepowołane ręce i nie bedą kiedyś nielegalnie wykorzystane.
  Dla przykładu warto przypomnieć EMO, który znikł wraz ze zweryfikowanymi danymi, gdy w marcu 2006 prokurator generalny Texasu wstrzymał jego działalność.
  Warto też wiedzieć, że E-Gold od dłuższego czasu ma kłopoty.
  W 2007 roku Departament Sprawiedliwości oskarżył właścicieli E-Gold o naruszenie przepisów i postawił im zarzut prowadzenia działalności gospodarczej w oparciu o nielicencjonowane przekazywanie środków płatniczych i "prania brudnych pieniędzy."
  Spółce grozi grzywna w wysokości 3.7 mln $, Douglasowi Jacksonowi kara pozbawienia wolności do 25 lat, Barremu Downey i Reidowi Jacksonowi do 5 lat, a ostateczny werdykt w tej sprawie zapaść ma 20 listopada 2008 r.
  Jakie ma to znaczenie dla uczestników getpaidowego ruchu?
  E-Gold był wygodnym i szybkim sposobem przelewu pieniędzy, preferowaną lub opcjonalną formą realizacji wypłat, sposobem zaoszczędzenia kilku dolarów przy upgradowaniu kont i zakupie reklam z wykorzystaniem promocji "e-gold special". Jednak coraz wiecej programów zniechęconych problemami rezygnuje z E-Gold i wprowadza alternatywne systemy płatnicze - choćby AlertPay, czy LibertyReserve.
  Czy wobec powyższego warto weryfikować konto?

Deep-C-Links

 • 8 listopada Deep-C-Links świetuje swoje czwarte urodziny. Z tej okazji w programie konkursy aktywności - w odbiorze e-maili i w PTC a w dniach 8 - 29 listopada podniesiona zostaje stawka PTP do $ 0,75 za 1000 punktów.

ECBarre

 • W ECBarre przeliczono punkty za październik.
  Przelicznik za 1000 pkt wyniósł 11.04 eurocenta.

SmartBarre

 • Surfbar SmartBarre przeliczył październikowe punkty.
  Za 1000 punktów naliczono 9,32 eurocenta.

CentrumBiznesu

 • Właścicielka CentrumBiznesu poinformowała o uregulowaniu zaległych zobowiązań finansowych wobec użytkowników serwisu.
  Jednocześnie, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, do 25.00 PLN podniesiony został próg wypłaty.

Net-Zarabianie