Polecane

innocurrent.com

 INFO

Marzec 2006

30.03.2006

Net-Zarabianie

 • UWAGA:
  Wielokrotnie już zdarzało się, że ktoś próbował wykorzystać nazwę Forum Virtual Cash, lub nicki osób z jego administracji do swego - najczęściej nieuczciwego celu. Ostatnio pojawił się ponzi-hyip, którego "twórca" postąpił podobnie, wykorzystując jeden z członów nazwy FVC i nazywając swój wynalazek szuwihyip.
  Ani samo Forum Virtual Cash ani nikt z członków jego administracji nie ma z tym oszukańczym programem niczego wspólnego.

  Czytelnikom Net-Zarabianie proponuje komentarz na temat nowej polskiej firmy mReklama.

29.03.2006

Net-Zarabianie

 • Pod wpływem sympatycznych listów osób, które twierdzą, że czytają (sic!) serwis i proszą o więcej komentarzy w Nowinkach, Net-Zarabianie ulega tym sugestiom, obiecując od czasu do czasu poszerzać swoje łamy o komentarze spraw lub wydarzeń wywołujących poruszenie. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom, dodano pierwsze dwa.
  Pierwszy w nowopowstałym dziale Komentarze, drugi w dziale Mity czy fakty.
  Są to "Little Brother ?" i "łyżka dziegciu"

27.03.2006

Bold Bytes

 • Firma zmieniła serwer i od wczoraj nie działają linki w sekcjach zarobkowych. Lorelle nie zdążyła zawiadomić e-mailem, ale umieściła informację na supportowym forum.

5 Star Promotions i No Banner Zone

 • Liadin informuje, ze dzisiejszej nocy (z poniedziałku na wtorek) przez kilka godzin strony firm nie będą dostępne.

Krak Mails

 • Po ostatniej fali cheat- linków również i webmaster KrakMails sprawdzał uwagę uczestników programu. Kliknięcie linku we wczorajszym dowcipnym e-mailu kosztowało niektórych -0.50PLN.

25.03.2006

Bold Bytes

 • Zapowiedziano sprawdzenie zgodności podanego przez użytkowników numeru konta PayPal jako opcji wypłaty ze stanem faktycznym. Osoby podające cudze konto powinny jak najszybciej z tego zrezygnować.

Sunrise Paid Emails

 • Lorelle powiadomiła, iż ze względu na niemożność wejścia na konto E-Gold (trudności w otrzymaniu PIN'u) utworzyła tymczasowe konto E-Gold 3009413 dla zachowania płynności w płatnościach i prosi o nie wpłacanie na stary numer 571737 do czasu wyjaśnienia sprawy.

Hihawka

 • W firmie nadal zastój. Nowy właściciel niewiele zdziałał. Jak dotąd trzy, może cztery reklamy e-mailowe i to wszystko. Nurtuje pytanie co dalej z tak dobrą i popularnąkiedyś firmą. Może jakaś promocyjna cena reklam lub wystawienie ich na Allegro pomogłyby w trudach przejściowego okresu, ale firmy chyba nie stać na upusty.

Ogród Reklam

 • Równolegle trwają atrakcyjne konkursy. Ilość uczestników programu zwiększa się z dnia na dzień. Znacznie wzrosła ilość wysyłanych płatnych reklam, a tym samym możliwość większego zarobku. Jednocześnie w sprzedaży w atrakcyjnych cenach pojawiły się pakiety reklam łączone z emisją w Imperium Reklamy i w Planecie Kasy.

Planeta Kasy

 • Webmaster jaqub wyraĽnie pracuje nad wywiązaniem się ze składanych deklaracji ożywienia firmy. W ostatnim tygodniu większa ilość reklam.

Dolarek

 • Starsi uczestnicy programu chwalą sobie nowego webmastera. Od chwili przejęcia firmy przez Ediego codziennie kilka reklam e-mailowych i przynajmniej jeden bannerek w PTC. Trudno się dziwić, że liczba uczestników w ciągu kilku ostatnich dni powiększyła się o około 170 osób.

NetKieszonkowe

 • Ogłoszono wysokość nagród dla zwycięzców konkursu i trwają obliczenia oraz dopisywanie bonusów jego uczestnikom. Na wyniki przyjdzie jeszcze poczekać. Ogólnie w firmie nie widać zmian, choć kilka reklam więcej dało się zauważyć.

Magenta Mails

 • Coś jakby drgnęło i pojawiło się kilka reklam e-mailowych. Oby nie zapeszyć..

Mail Down Under

 • Również i ta firma przypomniała o swoim istnieniu. Wreszcie kilka e-maili. Niewiele to, ale zawsze znak, że Trish nie zapomniała o firmie.

5 Star Promotions i No Banner Zone

 • Ostatni tydzień to w obu firmach czas stagnacji. Zaledwie po kilka linków. Tak bywa, że są lepsze i gorsze okresy, widać mamy właśnie ten gorszy.

We All Get Paid

 • Zastój kilkudniowy i w WAGP. Widocznie Olivier ma nadal utrudniony dostęp do komputera.

Imperium Reklamy

 • Ku zdziwieniu użytkowników przyzwyczajonych do otrzymywania reklam raz na kilka dni, zaczęły się one pojawiać codziennie i na bieżąco. Firma mimo upływu czasu i wbrew opiniom malkontentów trzyma się mocno w ścisłej czołówce polskich systemów. Jak na obecne warunki nie schodzi z poziomu i pozwala systematycznie zarabiać. Szkoda tylko, że webmaster nie myśli o zmniejszeniu minimum wymaganego do wypłaty, z pewnością przyczyniłoby się to do zwiększenia popularności, na jaką niewątpliwie zasługuje.

Zielony Mail

 • Trwa jak opoka, nie schodząc z wysokiego poziomu dzięki systematycznej pracy webmastera. Mimo braku atrakcji jakie fundują inne firmy, Zielony Mail sam w sobie pozostaje atrakcją. To już klasyk i dobra marka.

Krak Mails

 • Młodą, bo zaledwie półroczną firmę można już zaliczyć do ścisłej czołówki. Wraz z Zielonym Mailem i Imperium Reklamy tworzy w tej chwili koronę polskiego get-paidu. Webmaster nie ustaje w pracy, coraz to podwyższając poprzeczkę innym firmom. Szkoda, że niewiele jest firm godnych stanąć w szranki, bo walka byłaby nie tylko pasjonująca ale i wymierna w korzyściach dla przeciętnego usera.

19.03.2006

Dolarek

 • Stosunkowo świeża firma, bo zaledwie z czteromiesięcznym stażem, ale już liczna, ( liczba użytkowników przekroczyła właśnie 4000) trafia do serwisu Net-Zarabianie. Wcześniej nie było to możliwe, bo prowadził ją webmaster, którego postępowanie budzi zbyt wiele zastrzeżeń.
  Wczorajsza informacja o przejęciu firmy przez Ediego - właściciela Zielonego Maila i Kasiory pozwala mieć nadzieję, że firma ma szansę trafić na listę dobrych i wypłacalnych firm. Tym samym serwis wzbogaca się o opis firmy Dolarek - od teraz firmy wartej polecenia.

EMO

 • Kolejny skandal w wirtualnych płatnościach.
  Prokurator generalny Texas wstrzymał działalność EMO - sieciowego procesora płatności.
  Zarząd EMO Todd L. Tredeau, Tracey Jones i Nancy C. Humphries nie potrafi się rozliczyć z braku 2,4 milionów gotówki powierzonej im przez klientów.
  Wygląda to na defraudację, EMO nie ma licencji na działalność, śledztwo w toku, środki finansowe zamrożone.

16.03.2006

Euro Barre

 • Dziś tylko jedna wiadomość, ale bardzo pomyślna.
  Zapadła decyzja, na którą wszyscy czekali.
  Od 31 marca 2006 E-Gold staje się opcją wypłaty w systemie:
  Cytat:

A compter du 31 mars prochain E-Gold sera désormais un moyen de paiement supplémentaire pour le paiement des membres étrangers
Pełną informację znaleĽć można na Forum EuroBarre
Cytat najważniejszy dla Polaków:
E-GOLD: Exclusivement pour l'étranger, en entrant votre référence E-GOLD. EUROBARRE transfčrera vos gains en équivalent OR-métal au cours du jour. Ces fonds sont beaucoup plus difficiles ŕ transférer vers un compte bancaire et trčs peu de boutiques en ligne acceptent E-GOLD, mais c'est le seul moyen possible pour certains pays.
W wolnym tłumaczeniu:
E - GOLD : Wyłącznie dla obcokrajowców, wprowadzony na Wasze odwołania o E - GOLD. Transfer zarobków z Eurobarre jest trudniejszy, nie łatwo przelać na normalny rachunek bankowy i niewiele sklepów honoruje/akceptuje E - GOLD, ale to jest jedyny środek płatniczy możliwy dla pewnych krajów.

15.03.2006

We All Get Paid

 • Użytkownicy, którzy przyzwyczaili się, że Olivier w ostatnich miesiącach reklamy wysyła przeważnie raz w tygodniu, mogą być przykro zaskoczone :-) gdy w środku tygodnia znajdą w Inbox e-maile o statusie "expires" ;P
  Reklamy skierowane do mniejszej ilości osób odbierane są szybko, radzę częściej sprawdzać skrzynkę :-)

Ogród Reklam

 • Trwa ożywienie w sympatycznej firmie. 13 marca ruszył konkurs na poleconych pod nazwą "Wiosenny wyścig o poleconych". Trwać będzie do 3 maja 2006. Przewidziano atrakcyjne nagrody dla najlepszych promotorów.

StormPay

 • Zmieniła się nieco szata graficzna Storm Pay. Skurczyło się menu w lewej tabelce, zakładki przeniesiono na górną belkę.
  Od czasu zamętu w płatnościach w sekcji zarabiania StormClix znacznie mniej linków i zarabia się wolniej. Ale drobne zmiany mogą świadczyć, że StormPay przygotowuje także inne.

13.03.2006

Euro Barre

 • Nadal nie ma decyzji o wprowadzeniu nowej metody płatności dla Polaków.
  Na pytanie zadane na Forum Euro Barre: czy możliwa byłaby wypłata na cudze konto PayPal i czy są jakieś nowe wieści, uzyskałam odpowiedĄ, że wypłata taka jest możliwa na własne ryzyko, a co do e-gold - należy nadal czekać.

Oui, tu peux le faire. Il suffit de transmettre les coordonnées du compte Paypal (adresse mail). A toi ensuite de récupérer tes gains.
Pas encore d'information concernant E-Gold.

Hihawka

 • Brak reklam i wieści. Od czasu przejęcia firmy przez nowego właściciela w firmie całkowity zastój. Deklarowana współpraca z inną polską firmą (Skarbonka) nie przynosi widocznych efektów.

Ogród Reklam

 • W ostatnim czasie jakby coś drgnęło. Wygląda na to, że Ogród budzi się z zimowego snu. Być może wiąże się to z powrotem webmasterki magbag do aktywniejszego uczestnictwa w firmie i get-paidzie. Wraz z nią wraca nadzieja na ożywienie zacnej firmy.

Planeta Kasy

 • Webmaster jaqub deklaruje większą aktywność firmy i obiecuje zakończenie ciągnącego się konkursu na poleconych, wyznaczając termin na 1 kwietnia 2006. Pozostaje mieć nadzieję że data i konkurs niewiele będą mieć wspólnego z Prima Aprilis ;-)

Bold Bytes

 • Zmieniły się nieco warunki uczestnictwa w firmie. Webmasterka Lorelle wprowadziła drobny retusz w Terms.
  • Czas oczekiwania wypłaty - 30 dni
  • Warunkiem wypłaty - 15$ osobistego zarobku
  • Przy wypłacie randoma (losowej wypłaty) na e-gold pobierana będzie opłata manipulacyjna (fee) równowartości 5c
  • Warunkiem uzyskania opcji wypłaty na e-gold - zakup z konta e-gold reklamy za gotówkę

NetKieszonkowe

 • Właściciel firmy - Rafał, znany jako ravqucik, z uwagi na kłopoty ze zdrowiem poświęca firmie coraz mniej czasu. Zdając sobie sprawę, że ma to niedobry wpływ na sytuację firmy, deklaruje wzmożony wysiłek w jej ożywienie i nie wyklucza podziału obowiązków z ewentualnym współpracownikiem.
  Czy rzeczy wicie obietnice te znajdą pokrycie w realiach?

Magenta Mails

 • Testowana od niedawna młoda firma przynosi rozczarowanie całkowitym marazmem. Niestety, najlepsza opinia o webmasterach nie zastąpi ich systematycznej pracy nad rozwojem firmy.

Mail Down Under

 • Równie niepokojący zastój w firmie, która w ubiegłym roku przejęła użytkowników GAP, drugiej firmy Trish. Aczkolwiek większość wypłat zrealizowano terminowo i solidnie, w ostatnim czasie brak reklam a PTC świeci pustkami. Z nieoficjalnych Ľródeł - wieści o jakichś osobistych problemach webmasterki. Oby minęły jak najszybciej, sympatyczna firma wróciła do normalnej pracy i nie powtórzyła się sytuacja, kiedy GAP zniknęła z rynku na kilka miesięcy.

Forum Virtual Cash

 • Po zawirowaniach związanych z ostatnimi zmianami na forum, które wzbudziły sporo niezdrowych emocji, atmosfera z dnia na dzień staje się sympatyczniejsza. Rytmicznie zwiększa się też liczba użytkowników. Czy noworejestrujący się na forum znajdą na nim na dłużej swoje miejsce i połkną bakcyla internetowej zabawy w zarabianie? Niektórzy pewnie tak, inni zabawią krócej, niemniej wszyscy są mile witani.

07.03.2006

5 Star Promotions

 • Liadin w newsletterze informuje o zmianach wprowadzonych w TOS:
  • wymóg pełnoletności
  • zakaz używania proxy
  • uzupełnienie danych osobowych o wiek i płeć, pod groĄbą zawieszenia konta a po siedmiu dniach likwidacji

Hihawka

 • Ciepłym e-mailem pożegnał uczestników systemu poprzedni właściciel, persamin.
  Nowy właściciel o nieco złowróżbnym nicku SeryjnySamobojca obiecuje kontynuację dobrych tradycji.
  W firmie już wprowadzono zmiany.

  • Wymagany jest obecnie bardzo wysoki próg aktywności uczestnika - 90%
  • Zniesiono bonus za zapis
  • Zniesiono premię za poleconego
  • Zmiany widoczne są też w sekcji reklam
  Utrzymano wysokość minimum wypłaty - 2.5 $ i wysoki procent w systemie poleconych

Forum Virtual Cash

 • Coraz częściej zdarzają się przypadki oszustw finansowych, włamań na konta użytkowników, podszywanie się pod innych użytkowników. Głównie dział Wymiany Walut przyciąga oszustów, a sami użytkownicy nie dbają o własne bezpieczeństwo, nie sprawdzają osób z którymi zawierają transakcje, nie weryfikują ich wiarygodności. Jak uniknąć podobnych sytuacji lub zmniejszyć ich prawdopodobieństwo?
  Kilka porad:
  • Nie używać tego samego hasła, którego używa się w innych systemach
  • Nie używać hasła łatwego, najlepiej, by składało się z przypadkowego ciągu cyfr i liczb
  • Nie zawierać transakcji przy pomocy komunikatorów (GG, Tlen itp.)
  • Zawsze w przypadku ustaleń przez komunikator żądać potwierdzenia tożsamości rozmówcy przez PW
  • Sprawdzać wiarygodność osoby poprzez profil - często oszust przybiera nick osoby znanej, różniący się jednym małym znakiem - kreseczką, zerem, spacją.
  • Sprawdzać w profilu użytkownika zgodność GG, Tlenu itp.
  • Sprawdzać wiarygodność przez obserwacje tematów w dziale Udane Transakcje
  • Pytać o nr konta oferenta w tym samym systemie płatności
  • Sprawdzać podane konto - nr i nazwę, wysyłając np. próbnie 1c - strata niewielka, a może zweryfikować tożsamość
  • Nie sugerować się korzystnymi propozycjami nieznanych osób, są podejrzane
  • W wątpliwej sytuacji zrezygnować z transakcji lub nie wpłacać jako pierwszy
  • Poprosić osobę zaufaną o pośrednictwo w transakcji

01.03.2006

EuroBarre

 • W Euro Barre przeliczono punkty wg kursu 6.65 eurocenta za 1000 pkt.
  Jednocześnie w dziale Paiment pokazała się informacja, że Polacy proszeni są o wstrzymanie się z poleceniem wypłaty. Zarobki zostaną zsumowane i wypłacone w chwili, kiedy dostępna już będzie nowa opcja wypłaty.

Forum Virtual Cash

 • Mając na względzie protesty użytkowników przeciw odebraniu im Ąródła informacji i prośby o przywrócenie działu surfów podjęto testową próbę utworzenia odrębnego mini-forum, na bazie informacyjnej podforum zamkniętego. Czy taka jego forma usatysfakcjonowałaby użytkowników i czy mini-forum zaistnieje, jeszcze nie wiadomo, zależy to od kilku czynników, choć znalazła się osoba gotowa przejąć na siebie koszty, odpowiedzialność i kontrolę nad nim.